Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atualizováno: 22. dubna 2008

Hodgkinův lymfom - hodgkinova choroba - rakovina lymfatického systému

 

na této stránce chceme poděkovat všem, kteří nám pomáhají při zvládání zákeřné nemoci, která se jmenuje Hodgkinův lymfom  a se kterou těď Pavlínka bojuje. Zároveň zde také chceme poskytnout alespoň nějaké informace všem nemocným s touto diagnózou a jejich příbuzným a kamarádům, kteří se o nemoci dozví a z počátku plni strachu, nervozity a úzkosti pátrají po jakékoli informaci na netu, stejně jako my.

Hodgkinova choroba, nebo také Hodgkinův lymfom je nádorové onemocnění, v podstatě rakovina lymfatického systému. Dá se velmi úspěšně léčit, uváděné procento vyléčených pacientů se uvádí nad 80 procent.

Budu se zde stručně snažit popsat náš příběh a poskytnout zde odkazy na stránky, které obsahují podrobné údaje o této nemoci. Samozřejmě, veškeré postupy a metody léčby se většinou  liší. Každý člověk je jiný, je v jiném stádiu nemoci a léčba se tak ubírá různými směry.  Stejně tak je tomu i s příznaky a následky léčby.
 
Jak to tedy u nás začalo?
 
Únor 2005  
Stala se znás celkem velká rodina, máme dvě dcery a syna. Maminka Pavlínka již několik měsíců neustále kašle a pořád chodí k lékaři, který se snaží léčit nachlazení, záněty průdušek apod., nicméně nic nepomáhá. Malému je teprve 6 měsíců a Pavlínka ho stále kojí. Pak se objevuje vyrážka na nohou a zduřelé uzliny na krku a  konečně jí doktor posílá na vyšetření do nemocnice. V nemocnici najednou vše dostává spád, je to hra o čas. Pavlínce odebírají vzorek uzliny z krku a my nervózně čekáme několik dní na výsledky, samozřejmě si nic nepřipouštíme..

Bohužel se dozvídáme, že výsledky jsou pozitivní (rozumějte pro nás špatné) a posílají nás na Lochotín do Plzně na specializované oddělení, kde nás informují, že Pavlínka onemocněla Hodgkinovo chorobou - jedná se o Hodgkinův lymfom – maligní lymfom, stádium 2A – tedy jinak,  má nádory na lymfatickém systému.

Lymfatický systém je součástí imunitního systému, který pomáhá bojovat tělu proti infekci a nemocem. Je tvořen sítí lymfatických cév, které probíhají všemi orgány našeho těla a v nichž proudí míza (lymfa) – bezbarvá tekutina, která obsahuje vlastní buňky imunitního systému – bílé krvinky (lymfocyty)…..Nemá smysl zde rozebírat a popisovat to, co je již jinde, viz. naše stránka odkazů na podobnou tématiku a odborné publikace.  

Hned při první návštěvě v Plzni Pavlínka podstupuje CT , ultrazvuk, odběr kostní dřeně, RTG a další vyšetření, která mají zjistit, kde všude se nádory nachází. Zároveň dostává první dávku chemoterapie a děsně léků s sebou domů. Trávíme tam celý den. Pavlínka celkem podstoupí 4 cykly chemoterapie – tedy 8 návštěv jednou za 14 dní, kdy vždy dostane lék kapačkou – cca 2-3 hodiny a pak na kontrolu k doktorce, povědět si co je nového a rychle domů, protože jí je vždy dost špatně.  Další dva až tři dny proleží. Celkově se cítí pořád unavená, ale je statečná, silná a zvládá dělat skoro vše co předtím. Doktorka nás informuje, že se při léčbě hodně zhubne, ale snad jediným na první pohled viditelným znakem je vypadávání vlasů. Proto hned na začátku kupujeme vhodnou paruku. Po dlouhém hledání nacházíme to pravé, stejné vlasy, stejný účes, hlavní je dobrý pocit.

Vlasy postupně řídnou, ale to je jen detail.
Po ukončení 2 cyklů absolvuje Pavlínka znovu CT, které potvrzuje, že se nádory zmenšují. Pavlínka trošku přibírá - doktorka tvrdila že zhubne - je to tím, že většinou po chemoterapii může jíst pouze v malých dávkách a pořád, jinak je jí špatně.
 
Červenec 2005
Po ukončení všech čtyř cyklů chemoterapie následuje opět CT vyšetření a po měsíci čekání a odpočinku následuje celodenní vyšetření a zaměřování míst na těle pro ozařování. Čeká nás měsíc ozařování – máme na výběr – hospitalizaci nebo denní dojíždění. Dojíždíme tedy denně 60 km do Plzně, protože vlastní ozáření trvá tak dvě minuty, celkem to i s čekáním a přípravou trvá 30 minut. Již předem jsme se informovali a zjistili, že radioterapie se snáší velmi dobře, lépe než chemoška a tak že by to mělo být v pohodě. Bohužel, jsme dost překvapeni, když Pavlínka zvrací, je děsně unavená a je já mnohem hůř. Má na sobě namalované čáry a rysky, podle kterých se to každý den zaměřuje. Maluje se to lihovou fixou, tak to každý den musím obtahovat. Asi nejtěžší měsíc.
Po ukončení ozařování jezdíme každých 14 dní na kontrolu a čeká nás další CT. Jak je vidět z výsledků léčba zabrala a nádory se zmenšily, některé úplně zmizely. Jak nás informuje lékařka, mělo by to být v pořádku, protože některé nádory se jakoby zapouzdří, ale hlavně že dále nerostou. Jako následek ozařování dostává Pavlínka pneumonii, zánět plic. Dostává další léky, které jí tlumí kašel. Poté co zánět ustoupil kašle většinou při přechodu z tepla do zimy. Nejvíc je to znát v zimních měsících.
 
Leden 2006 – Duben 2007
Jezdíme na pravidelné kontroly každé tři měsíce, vše v pořádku. Život se vrací k normálu. Od března Pavlínka trošku víc kašle a v dubnu 2007 dostává vyrážku na nohou. Praktický doktor ji posílá na kožní, kde to neúspěšně léčí.
 
Květen 2007 – Leden 2008
Celé se nám to nelíbí, při opakované kontrole v Plzni se o tom zmiňujeme a doktorka nás objednává na další CT. O pár dní později – 17. května - nám doktorka volá, že máme přijet. Pavlínka okamžitě dostává další chemoterapii a během kapačky se dozvídá, že má relaps, tedy že se nemoc vrátila. Hodně mě to vzalo, Pavlínka to nese lépe, povídá, že něco tušila….ale vše je děsný…
Doktorka nás poté informuje, že se tato nemoc ráda vrací a tak dostáváme dalších 6 cyklů chemoterapie a posloucháme co nás čeká dál. Mrazí mě, když slyším že nás po chemoterapii čeká i autologní transplantace kostní dřeně.
Tato chemoterapie probíhá stejně, Pavlínka jí zvládá se stejnou vnitřní silou, ale je na ní vidět, že jí to dává víc zabrat. Navíc si nechává odstranit zuby moudrosti, protože jí bolí a nechce nic nechat náhodě. Po odstranění zubů na klinice v Plzni (ostatní zubaři to odmítli provést) však dostává zánět a silná antibiotika a horečky. Musíme posunout poslední chemošku o dva týdny. Končíme poslední dávkou 17. prosince 2007. Pomalu se začínáme orientovat, co nás to čeká za transplantaci a co se bude dít. Již v květnu se v řadách příbuzných hledá vhodný dárce kostní dřeně, ale máme smůlu. Lékařka si vyžádala souhlas a zadává žádost na vyhledání v registrech u nás a ve světě – to prý jen pro jistotu. Pavlínka má totiž kostní dřeň zdravou a čeká jí tzv. autologní transplantace, tedy budou jí odebrány vlastní kmenové buňky, které si po silné chemoterapii - která zničí vše včetně kostní dřeně - zase daruje.
Zní to děsně.
 
Leden 2008
Pavlínka dostává silnou chemoterapii, kapačka kape přes tři hodiny a dostává instrukce jak píchat injekce s látkou, která zajistí vyplavení většího množství kmenových buněk do krevního oběhu. Píchám jí je do břicha každý večer a i když z toho má většina lidí strach, není to nijak složité a bolest při aplikaci nestojí ani za zmínku.
Po týdnu nastupuje na týden do nemocnice. Každý den jí dávají další injekce a zjišťují, kolik buněk už je v krvi. Všichni doufáme, že se odběr povede, že se buněk vyplaví dostatečné množství.. Odběr se v tomto případě provádí pomocí tzv. separátoru, přístroje, který složitým procesem oddělí kmenové buňky a ty se poté skladují čerstvé, popř. se hluboce zmrazí. Povedlo se, v den kdy mi to Pavlínka volá svítí sluníčko a já mám konečně po roce důvod k radosti. Další den jí pouští domů, tak nakonec je v nemocnici jen 4 dny.
 
Únor 2008
Teď prý budeme čekat až na nás přijde řada, nejdřív prý snad v březnu. Nicméně doktorka dělá vše možné a volá nám 13. února, že se uvolnilo místo a že Pavlínka 14. února nastupuje. Jsou to rozporuplné pocity, takhle narychlo, ale je to asi lepší mít co nejdřív za sebou.
První den jí dělají různé testy a připravují na vysokodávkovou chemoterapii. 15. února dostává první dávku chemoterapie, vždy jednu ráno a jednu večer. 20. února – poslední dávka a zítra nás čeká den D.
 

21. února – den D

ráno dostala Pavlínka premedikaci a poté jí přinesli na pokoj zamražené buňky, které před ní nechali rozmrazit a poté jí je aplikovali do zavedeného kanyly na hrudníku. Po celou dobu byl u ní doktor a sledoval jak to snáší. Bylo jí zle, takže se mnou nechtěla ani mluvit do telefonu, ale prý to čekala horší. Teď už je jí prý lépe.

25. února - den D +4

dnes jsme Pavlínku navštívili, je jí lépe, leží, špatně se jí polyká a čte jednu knížku za druhou.... vypadá dobře....jinak nic nového, uvidíme za pár dní....jinak režim je docela přísný, musíme si před návstěvou odložit skoro vše do skříňky a pak na sebe navléct empír - takový jednorázový oblek, návleky na nohy, roušku a rukavice, na ty pak nanést desinfekci a pak teprve hurá dovnitř....

27. února - D+6

Pavlínka si stěžuje na bolest v krku, špatně se jí mluví, jinak nic nového, dostala nějakou kapačku na podporu tvorby nových buněk...Doma zatím organizujeme sanitární den - vše vypukne v sobotu, aby, až se Pavlínka vrátí, byly pryč koberce a další špínu držící věci...spousta věcí však už skončila v popelnici již tento týden....

3. března - D+11

Pavlínku pouští domů, má už dost vysokou hladinu bílých krvinek a krevní destičky už také stoupají. Nejdřív teda volá, že půjde domů zítra, ale za půl hodiny volá, že v nemocnici potřebují její postel a jde domů hned. 

Je doma, odpočívá, jen cesta do auta jí dala zabrat a nemohla se dočkat až bude doma a lehne si. Byt je od soboty naprosto sterilní, takže by nějaká nákaza neměla hrozit. Domů jsme dostali spoustu prášků, obrovská hromada a člověk by potřeboval pomalu rozpis, aby si pamatoval co a jak brát.

4. března - D+12

Děti chodí přes den k babičce, Pavlínka doma odpočívá, obědy zajištěny. Ještě zítra do práce a beru si dovolenou a budu s Pavlínkou a dětma tři týdny doma....to aby se dostala z toho nejhoršího. Na kontrolu jdeme začátkem dubna.

13. března - D+21

Pavlínka chodí na procházky, už ujde i dva km bez větších problémů. Už jsme byli i na malé návštěvě. Doma stále bojujeme s kašlem a rýmou obou prcků. Moc se nám nedaří izolovat Pavlínku, stále po ní lezou, snad nic nechytí. Teď už to oba vidíme trošku lépe, s nadějí čekáme na kontrolu, která proběhne v dubnu.

22. dubna

dlouho jsem nepsal, měli jsme hodně starostí. Minulý týden jsme byli na kontrole, vše je v pořádku, Pavlínka už zvládá většinu věcí jako dřív, samozřejmě se ještě rychle unaví. Začínají jí růst vlasy a těší se až nebude muset nosit paruku nebo šátek. Zůstali jí nějaké tmavé skrvrny na kůži a když déle stojí, bolí jí chodidla. Prášky už skoro všechny dobrala a bere pouze jeden.

12. července

jsme po první pravidelné tříměsíční kontrole a Pavla je v pořádku, ani nedělali CT, navíc dnes odjíždíme na jeden ze dvou táborů, které nás letos čekají. V červnu jsme stihli dovolenou na Slovensku - termální koupaliště, bazény Velký Meděr a vzhledem k prožitému a k podmínkám jsme si to všichni perfektně užili. Nějaké fotky  i s Pavlínkou jsou v galerii  zde.

Červen 2009

Pavlínka se vrací z třítýdenního pobytu v lázních Karlova Studánka. spokojená a vylázněná Žijeme skoro stejným životem, jako před nemocí. Pavlínka je sice často unavená a stále v invalidním důchodu, ale jinak se snažíme využít nového pohledu na svět, který jsme díky nemoci získali a užívat si naplno.

Květen 2010

Utekl další rok, nechce se mi tomu ani věřit jak rychle....Pavlínka a celá naše rodinka je v současné době v pohodě...Držíme palce těm, kteří v současné době s nemocí bojují....Držte se, stojí za to bojovat...

Leden 2011

Utekl skoro další rok a Míša mě požádala, abych taky něco napsal.... Pavlínka má stále problémy s dýcháním, zadýcháváním se, kašláním, to vše v důsledku popálení plic při radioterapii....dle doktorky se to nezlepší...při pravidelné kontrole na Lochotíně jsem naposled koukal na ta místa v čekárně, na lavičku, kde jsem seděl, na místo na parkovišti....místa, kde jsme se ty informace dozvěděli, místa kde jsem byl plnej beznaděje, nevěděl co nás čeká a brečel...teď po pár letech už tam chodím s menším strachem a nadějí, že už snad nikdy víc..... jinak je vše v rámci možností v pořádku... nejvíc starostí a radostí nám teď dělají děti, okolo kterých se teď vše točí....

 

________________________________

Zpracoval jsem stránku odkazů na odborné publikace a další informace na netu , na které naleznete další velmi podrobné informace zpracované především lékaři, specialisty ve svém oboru, další informace od pacientů.

Pokud byste si přáli něco doplnit, našli jste jiné zajímavé odkazy na Hodgkinův lymfom apod., využijte prosím komentář pod článkem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

6 let po léčbě

(Michaela, 4. 12. 2015 18:53)

Ahoj Jani, jsem 6 let po léčbě a v případě nějakých dotazů mne můžete také kontaktovat - Michaela.Francova@seznam.cz

Míša

Roky po léčbě

(Jakub Suchánek , 13. 8. 2015 19:10)

Ahoj,
Už jsem taky nechodím, ale jsem 5 let po léčbě
a žiju si pohodově.
Kdo to tu pročetl, tak najde hodně mých příspěvků.
V případě dotazů mi můžete napsat.
Sdělím rád info.

Sssuchy@seznam.cz

Mějte se ;-)

nová nemoc

(Jana, 13. 5. 2015 7:12)

Zdravím všechny. Dnes jsem poprvé na těchto stránkách. Dozvěděla jsem se nyní o synově nemoci. Je mu 28let, objednán na PET CT. Zjištuji co se dá. Nevím, zda na tyto stránky ještě někdo chodí, snad ano. Jana

Re: nová nemoc

(dana, 21. 5. 2015 22:26)

Dobry den,mam syna po lecbe HL,na tyto stranky jsem chodila drive,nyni sem asi nikdo nechodi,kdyz byste mela zajem o nejake info,muzete mi napsat na e.mail dana.kolesarova@seznam.cz. Dana

Vánoce 2013

(Michaela, 8. 12. 2013 16:33)

Zdravím Vás všechny, pokud sem ještě někdo chodí... Já se sem tam kouknu, ale jak vidím, nikdo bohužel už nepřispívá...Doufám tedy, že jste všichni zdraví a šťastní! A také bych se chtěla zeptat kolibříků, jak se Vám všem daří??
Krásné a Veselé!

Re: Vánoce 2013

(anza, 14. 12. 2013 20:45)

hele, možná je dobře, že sem nikdo nepříspívá, teda pokud to znamená, že jsou všichni živi a zdrávi a na Hodgkina můžou myslet jen tak vzadu v hlavě, s pokorou, ale bez mučivého strachu... přeju všem krásné Vánoce a zdravý a spokojený další rok! u nás všechno v pořádku, ťukám na dřevo!

Veselé Vánoce všem

(Kolibřík, 12. 12. 2013 14:37)

ahoj všem, jeden čas tady bylo celkem rušno, nicméně je větší klid, tak doufáme, že jsou všichni zdrávy v rámci možností a že se s nemocí pořádně porvali. Přejeme všem krásné svátky a plno sil do dalších let... Kolibříci

VÁNOCE

(Michaela, 17. 12. 2012 21:46)

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok všem!! Nehoňme se a užijme si klidu:)

Bojujte a nevzdávejte....

(Kateřina Dobrovolná, 30. 9. 2012 1:10)

Ahoj zažila jsem stejný příběh který je zde popsaný..poprvé mi bylo 21 let..vrátilo se to za další tři roky to už jsem měla ročního synka..následovalo vše znova včetně transplantace..dnes je to skoro 8 let a mezitím mám další dvě děti..nic příjemného to nebylo ale dalo se to zvládnout..musíte bojovat...všem držím moc a moc palečky...i já se nabízím pro vás kdyby jste měli zájem a chtěly si popvídat...kackasamkova@seznam.cz

Tak už přes 2,5 roku po léčbě

(Jakub Suchánek, 20. 9. 2012 16:07)

Ahoj LIDI,

tyto stránky už moc nenavštěvuju, pač neřeším to co bylo, ale to co je.
Nemoc jsem porazil a nyní se snažím žít zase naplno.
Na začátku řijna jedu na kontrolu a všechny možné vyšetření, tak jsem zvědav co mi poví.
Cítím se dobře, začal jsem i pracovat, takže jsem rád.

Všem Vám co s touto nemocí bojujete Vám přeju brzké uzdravení.

Mějte se ;)

P.S: V případě dotazů a rad se mi můžete ozvat na mail SSSuchy@seznam.cz, rád Vám poradím a předám zkušenosti ;)

danka a martin

(sasa, 29. 6. 2012 18:42)

Ahoj ako sa mate?u mna vsetko v poriadku:)berie martin dake doplnky stravy, vitaminy alebo take nieco?ja pijem mangostan saft gold, neviem ci to poznate.co vravel doktor?pozdravujem a objimam pa

Re: danka a martin

(dana, 6. 7. 2012 19:32)

Ahoj , mám radost , že jsi v pořádku , my bohužel prožíváme špatné období ,před týdnem se Martinovi zničeho nic objevila uzlina u klíční kosti ,
ve středu byl na vyndání uzliny a nyní čekáme na výsledky histologie , lékař
považuje návrat nemoci za nepravděpodobný , vše bylo úplně v pořádku , v dubnu byl na CT a nikde nic nebylo....., ale to víš , že strach máme hrozný ....,vůbec si neumím představit, že by byl znovu nemocný a zase se léčil , tak nám drž palce , mohl by to být jen nějaký zánětlivý proces , ale po všech zkušenostech co máme tomu moc něvěřím , ale naděje je vždy a musíme doufat. Tak se měj moc hezky , doplňky stravy žádné Martin nebral,
lékaři nám to moc nedoporučovali ......Dana + Martin

Re: Re: danka a martin

(sasa, 9. 7. 2012 19:24)

Ahoj danka, mrzi ma ze mate zase stres ale musite pozitivne mysliet, nebat sa a byt presvedceny srdcom aj rozumom o tom ze to nic nie je. Proste je martin zdravy a bodka.je to len jedna uzlina, to nic neni!hodgkin je vzdy v zhlukoch nie?aka velka?dnes je pond takze uz by ste mohli mat vysledok a ja viem ze je negativny!vsetko v poriadku.martin sa musi prestat bat a rozmyslat nad hodgkinom, musi rozmyslat o zdravi, o tom ze je zdravi a aj bude dalsich 40 rokov!ak chces napis mi na mail: askovranova@yahoo.com vsetko je v poriadku!objatie

ahoj dani a martin

(sasa, 6. 2. 2012 23:38)

Ahoj ako sa vam dari mne docela dobre.hned ako ma po 2tyzdnoch prepustili z nemocnici mi vypadali vlasy,hm.bola som uplne fit,len teray ma uz tyzden bolia ramena a picha ma kzdy den v hrudi na pravo tak neviem ci su to nervy cicoraz som dostala transfuziu krvi a este som mala 5dni vkuse strasne migreny.mal aj martin migrenu?kmenovych buniek sa mi spravilo tolko ze mi povedali ze by mohli 10x transplantovat.chcem sa opytat ci aj martina pichalo tahalo alebo co v hrudi?trombocty ma zvysene jak svina a v sredu idem na druhe kolo dhap.bol martin velmi slaby po 2kole?a chcem sa spytat mal uzliny hmatatelne na krku druhe stadium vsak,mohol si po prvom kolo dhap este nahmatat zvacsenu uzlinu na krku?za skoru odpoved dakujem!a vsetko dobre!!!

Re: ahoj dani a martin

(dana, 7. 2. 2012 10:32)

Ahoj Sašo , nevzpomínám si , že by Martin měl podobné potíže ....,bolesti hlavy míval , ale migrény ne , ty bolesti na hrudi Ti určitě vysvětlí lékaři ,může to být asi cokoli , klidně i nervy. Martin zvětšené uzliny na krku neměl , měl
postižené jen dvě v axilách ( podpaží ) , které po DHAP - podle PET vyš.zmizely. Po 2 cyklu DHAP , nějaké větší problémy neměl , jen nevolnost a určitě větší únava. Držím Ti moc palce , ať to zvládneš zase v pohodě. Budeš zas déle v nemocnici ? A transplantaci máš již naplánovanou? Myslíme na Tebe ........Dana + Martin

Re: Re: ahoj dani a martin

(sasa, 8. 2. 2012 20:17)

Ahojte zajtra idem na 2tyzdne do nemocnice.takze po druhom cykle bol martin viac unaveny?a bolo to tak stale?lebo potom mam byt mesiac doma a potom beam a ta transplantacia.regeneruje sa telo po nejakom case a v poho ci az do beam na hovno a potom rovno beam bomba ze je to silnejsie ako dhap.bol martin izolovany?mne povedali ze budem na rom oddeleni ako doteraz sme 2 na izbe a normalka.mal znicene usta po beam?ako dlho po beam trvalo kym sa citil zas normalne alebo aspon blizsko normalu?to mu aj ten beam dali normalne do zily na ruke?ja to nechapem lebo mne este 2x zavedu kateterdo centralnej zily na krku co zase nie je ze bez bolesti.po prvej dhap si tie gulicky pod pazuchou necitil?a v mediastine mal?ja viem ze pet aa robi az po druhom dhap len rada by som dobre spravy pocula uz teraz.dqkujem za rychlu odpoved si zlata pa a pozdrav martina

Re: Re: Re: ahoj dani a martin

(dana, 8. 2. 2012 21:57)

Ahoj ,
Martin měl DHAP 3 cykly , ale bylo mu špatně vždy jen pár dní po podání chemo , jinak jen byl více unavený ,ale v podstatě fungoval normálně, jak jsem Ti psala byl vždy v nemocnici jen 3 dny a potom ani doma neležel , chodil ven a dělal běžné věci bez omezení. BEAM je opravdu silná chemo, ala i to snášel celkem dobře , horší je to po transplantaci , tak 10-14 dní než se přihojí kmenové buňky , to vlastně je tělo úplně bez imunity , takže
měl záněty v ústech , teploty , žaludeční a střevní potíže , ale to Tě nechci lekat , každý opět snáší jinak . U nás v nemocnici je transplantační jednotka , kde se transplantace provádí , ale v dobu kdy tam byl Martin byla zavřená ,tak byl také na normálním pokoji , jen se zvláštním režimem, v úplné izolaci nebyl , byl na pokoji s jedním klukem , který měl úplně stejnou léčbu , z pokoje nesměli vycházet a na návštěvy jsme se museli převlékat a desinfikovat , ale mohli jsme mu i nosit věci , tak to tak přísné nebylo. Na BEAM měl také zavedený centrální katetr na ty tři týdny. Dostával přes něj veškeré léky , transfuze a několik dní měl i umělou výživu. Po propuštění po transplantaci byl ještě tak měsíc hodně unavený , ale pak se vše rychle lepší.On už po DHAP , žádné uzliny nehmatal , mediastinum při relapsu postižené neměl, uvidíš , že tam už také nic na Petu nebude , ty chemo jsou prý opravdu účinné.Vím , že sháníš informace a máš strach , ale opravdu se neboj , to překonáš a budeš v pořádku , Martin byl minulý týden na kontrole a vše je v poho. Tak držím palce a přeju hodně síly , určitě se ozvi , budu na Tebe myslet.Dana

Re: Re: Re: Re: ahoj dani a martin

(sasa, 15. 2. 2012 10:22)

Ahoj dani, som rada ze sa sem chodis vzdy kuknut.som v nemocnici od stv a uz od soboty mi bolo nevolno nie tak silno jak po 1x dhap ale rychlejsie.no a este dnes to citim aj ked uz je to lepsie.alena hovno to je:)no ked ai predstavim to beam tak ma ide klepnut pepka.stasne nechcem aby mi bolo zle to je hrozne, neda sa to robit bez toho boze:(ja lezim na oddedeleni kde maju skoro vsetci leukemiu a len s jednym co som vravela mal non-hodgkina.chcu ma zajtra pustit ak budem v pohode a asi o 3tyzdne beam.boze daj nech to neni hrozne a dlhe.pozdravujem martina a tesim sa z jeho zdravia.pusu

Re: Re: Re: Re: Re: ahoj dani a martin

(dana, 15. 2. 2012 12:29)

Ahoj , to mě hodně mrzí , že Ti není dobře , bohužel to asi jinak nejde ,
já to sama neznám , ale vím jak mi vždy bylo Martina líto , když hodně zvracel.Ale teď budeš mít pauzu a udělá se Ti líp , a potom ještě překonáš
tu nejblbější dobu s transplantací a bude konec trápení a budeš zdravá ! Martin Tě moc pozdravuje , oba držíme palce , abys byla silná a zvládla to co s nejmenšími problémy. Vím , že je to léčení náročné , ale je při tom všem pozitivní , že je skoro jisté, že se dá vyléčit. Myslím na Tebe hodně.........

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ahoj dani a martin

(sasa, 2. 3. 2012 14:23)

Ahojte dani a martin.19.3.mam ist opat do nemocnice na beam, a vobec sa mi nechce bojim sa:( ze to bude bolet.ja som nikdy nevracala ale za to ma bolia roky chrbat a tlaci ma na hrudi a unavena som.dnes mi davali krv.takze vlastne najhorsie boli vedlajsie ucinky beamu kt sa zacali 10den od zaciatku chema.transplantacia nema vedlajsie ucinky ona ma pomoct obnovit kostnu dren a pomoct telu dostat sa z tej chemo,tak som to pochopila ja.ako sa mate vy?objatie


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »